טיולים נוספים:
Scotland Trip
Ecuador Trip

 

הקדמה

תאריך

31 ביולי – 10 , באוגוסט 2006

כספים

מלונות והזמנות מראש:
מלונות: 1090 אירו (מלונות זולים-בינוני אך בתקופת התיירות) עוד 100 אירו שולמו על 2 אתרים מראש דרך האינטרנט.

כסף לביזבוזים:
כל אחד מאיתנו בזבז כ600 אירו .התקציב הוא בממוצע 60 אירו ליום. הכסף לרוב התבזבז על תחבורה, מסעדות בינוניות, נשנושים, כניסות לאתרים ומעט מזכרות. אם אתם מתכננים לקנות הרבה מזכרות בגדים או פשוט רוצים לטייל בלי להיות מחושבים בכסף תצטרכו יותר מזה.

טיסות

טיסות לצפון איטליה בדר"כ נוחתות במילאנו, ורונה, או ונציה. מרבית הטיסות והזולות שבינהן נוחותות במילאנו ובאמת לקחנו טיסה למילאנו. הטיסה האידאלית לתכנון הטיול הזה תהיה דווקא לורונה אך זה יכול להשתנות בהתאם לתכנון שלכם.

ספרים

שני ספרים שלקחתי איתי ועזרו לי מאד בבנית המסלול הם "צפון איטליה" של הוצאת "העולם". ו"איטליה" שלeyewiteness. הספר של "העולם" מצטיין במתן מגוון רחב של פעילויות ומידע פרקטי לגבי כל מיקום כגון תחבורה, מסעדות מומלצות וכו'. הספר נופל חלש בתחום התיאורים ופה הספר שלeyewitnessמצטיין בתיאורים יפים מלווים בתמונות וסיפורים מסביב.

הכנות מראש

אני ממליץ להזמין מקום למלונות זמן רב מראש. בנוסף להזמין כרטיסים לאירועים / אתרים שאתם יודעים שיהיה בעייתי או שייקח זמן רב מידיי. את מרבית ההזמנות ניתן לבצעבאינטרנטאו בטלפון.

מלונות

מלונות יש להזמין מראש. אני הזמנתי את המלונות כחודש מראש ונשארתי עם מעט אפשרויות ומחירים גבוהים. בתקופות התיירות של כל עיר המחירים נוטים להיות גבוהים מאד אך אפשר למצוא גם בתי מלון טובים במחיר סביר כפי שאני עשיתי.
הזמנת מלון כמו בארץ באה עם ארוחות בוקר. ארוחות הבוקר בדר"כ טובות ולרוב תמצאו שם: סלטים, כריכים, גבינות,ריבות ומאפים טובים.
כשאתם מזמינים מלון אם אתם רוצים מיטה לזוג רצוי שתציינו זאת ולא תמצאו את עצמכם עם מיטות יחידות.

תחבורה

הטיול שלנו התבסס על רכבות, אוטובוסים ולעיתים מוניות. תיאור הטיול שלי מציג את כל דרכי ההגעה לאתרים בעזרת אמצעי תחבורה אלה. התחבורה באיטליה מאד מבוססת והרכבות מדייקות בזמנים.הרכבות עובדות 24 שעות ביממה אם כי בלילה התדירות שלהן נמוכה מאד. יש לשים לב שאת כרטיס העליה לרכבת יש לסמן במכונות מיוחדות לפני העליה לרכבת אם אינכם רוצים לקבל דו"ח של 50 אירו. ניתן לרכוש כרטיס אזורי לרכבות באיטליה מ3 עד 10 ימים. לטיול שאנחנו עשינו זה לא יצא משתלם והיה עדיף לשלם על כל רכבת.
אם אתם מתכננים טיול עם מכונית אין לי הרבה מה לתרום. מצד אחד תהיה לכם יותר גמישות ומצד שני לדעתי ההתרכזות בנהיגה ובדרכים מורידה מעט מאיכות הטיול. ההחלטה בידיים שלכם

מזג אויר

בתאריכים אלה אמור להיות באיטליה בין חמים לחם מאד. למזלנו הרב אנחנו עקבנו אחרי גל של מזג אויר נעים ואפילו היו ימים גשומים. ההמלצה שלי לטיול היא יותר אזור האביב כך שלא יהיה חם מידי וכשתגיעו לאזורים הקרים יותר לא יהיה קר מידי.

ביגוד וציוד

בתקופה שבה אני ביקרתי ביום היה נוח להסתובב עם בגדים קצרים,  בלילה היה קריר ומותאם לביגוד ארוך. גשמים יכולים להפתיע גם בקיץ ולכן אולי כדיי להצטייד גם בציוד חורפי. אזור הדולומיטים קר עד קפוא גם בשיא הקיץ – ציוד חם חובה ותלמדו מהטעות שלי. ציוד לטיולים תלוי בסוג המסלולים שתעשו בדולומיטים – למסלולים קשים רצוי לבוא עם ציוד מותאם לטיול הררי כולל קשירה למוטות ברזל. מומלץ לא לבוא עם תיקים נגררים אלא אם אתם מתכוונים להזמין מוניות להגעה לכל מלון, לעיתים הדרך למלון רגלית לוקחת מעט זמן וחבל (דפנה שלי התעקשה ואני סבלתי כי הייתי חייב לעזור).תיקי "בית ספר", נעליים נוחות, וארנק נסתר לטיול נוח ונטול גנבים. בקבוק מים מומלץ שכן מים עולים לא מעט וניתן למלא את המימיה בכל ברזיה – מים לשתיה נמצאים כמעט בכל מקום  .מפות, ספרים, ואינפומציה על המסלול, מלונות רכבות וכו' תעזור לכם ותכווין אתכם בדרכם.

אוכל ומים

האוכל האיטלקי ידוע ברחבי תבל ולטעמי הוא אטרקציה בפני עצמה, לא חסרות מסעדות טובות ומומלץ להשקיע לפחות במסעדה או שתיים טובות .עם זאת במקרים רבים תמצאו מסעדות המפרסמות את המאכלים שלהן בתמונות שמוציאות את העיניים מהמקום – היזהרו ממסעדות אלה, הן מיועדות לתיירים ולרוב היחס בין המחיר לאיכות האוכל אינו שווה.
אוכל ה"ג'אנק פוד" שלהם מורכב מגלידות ופיצות עליהן אפשר להתקיים טיול שלם. הגלידות והפיצות היו מהטובות שאכלתי. ניתן להגיד שסגנון הפיצות משתנה ממקום למקום אז אל תתאכזבו אם פיצה אחת לא הדהימה אתכם.
בנוגע למים מומלץ להחזיק כליטר וחצי – 2 ליטר בתיק. במרבית הערים והעיירות יש בירזיות עם מי שתיה וחבל להוציא כסף על שתיה קלה – לפחות לדעתי.

העם האיטלקי

אני מצאתי את העם איטלקי מאד חם ונעים. הם אנשים שמחים ודברנים ומרביתם השתדלו מאד לעזור לכל תייר במצוקה עד כדי כך שלפעמים הם ייסטו מדרכם בשביל להדריך אתכם. מרביתם אינם דוברי אנגלית טובה ולכן אני ממליץ לעבור על מילים בסיסיות באיטלקית בנושאי כיוונים ומקומות נפוצים.