טיולים נוספים:
Scotland Trip

 

יום ט' – להתראות קורטינה, שלום מילאנו


הגעה מקורטינה למילאנו

על הבוקר יצאנו מהמלון במונית כדי להספיק לאוטובוס הראשון ובדמעות עזבנו את קורטינה. למזלנו גילינו אוטובוס שמגיע ישירות מקורטינה למסטרה (החלק היבשתי של ונציה) ומשם לקחנו רכבת (ציר "מילאנו – נציה") למילאנו. הדרך הייתה פשוטה ומהירה יותר מדרך ההגעה.


שלום מילאנו

מילאנו הינה מטרופלין מודרנית אך רבים ממבניה מתקופות קדומות יותר ויש לה מראה משלה. התחבורה בעיר מתבצעת דרך אוטובוסים או רכבת תחתית. בעיר לא חסר גם פשע ולנו יצא להיתקל בכמה מקרים לא נעימים.
בעת הגעתנו קנינו כרטיסיה לרכבת התחתית והגענו למלון האחרון שלנו בשםAdler. המלון היה זול מאד אך מחריד למדיי. המקום נוהל ע"י משפחה אסייאתית מרובת ילדים. המעלית גוססת ואת הדלות שלה סוגרים ידנית. החדרים עצמם היו מעט מלוכלכים ועל המיטה היו גם שיערות. ארוחות הבוקר מכילות מאכלים לא טעימים ומאפים שעומדים שם לפחות שבוע – בקיצור לא שיא הכיף. אל תלכו על מלונות זולים במילאנו.


מילאנו הגדולה

יש הרבה נקודות עניין במילאנו. רובם לא מרהיבות במיוחד. הנקודות המעניינות באותו היום היו הדואמו, מרכז קניות מעניין וריבוע הזהב.
הדואמו הינה קתדרלה גותית עצומה ומרשימה מאד מבפנים ומבחוץ. לצערנו הצד המרשים ביותר היה בשיפוצים אך עדיין נהנו.


דומאו המרשימה


מרכז הקניות הלוא הוא "גלריה ויטרו אמנואלה השני" הינו מרכז קניות מעניין שנמצא בחיתוך שני רחובות. המעניין ביותר הוא השילוב בין הרחוב לרצפה וגג שיותר מזכירים קניון.


גלריה ויטרו אמנואלה השני. גלריה זה מרכז קניות באיטלקית.


לבסוף מרובע הזהב – גן העדן לנשים אשר בו ניתן למצוא את כל חנויות המעצבים המוכרות ביותר. לדפנה היה קשה נפשית להכנס לחנויות מפאת המחירים אבל כל מי שליבה חזק יותר או שכיסה תפוח יותר תעשה שם כיף חיים.


לב חלש במרובע הזהב


סיכום יום

לא יום מרהיב. פסגתו הייתה הדואמו המרהיב אבל לא הרבה יותר מעניין מזה.