טיולים נוספים:
Scotland Trip

 

יום ד' ונציה – עיר שאין כמוה


הגעה מדסנזאנו לונציה

עדיין נותר לנו לילה נוסף בדסאנזנו אך מהיום זה כבר לא יהיה מוקד הטיול והסיבה היחידה שלא עברנו למלון בונציה היא אותה סיבה שציינתי במסלול שניסיתי להוריד את כמות המעברים למינימום (אה, ושכחתי להוסיף שמלונות בונציה עולים הון לא קטן).
מדסנזאנו לקחנו רכבת עד לונציה (שוב ציר "מילאנו – ונציה") הנסיעה ארכה כשעה ועשרים דקות.


ונציה

ונציה היא כמעט הייתה שיא הטיול שלנו (נפלה לקורטינה) – חד וחלק לא לוותר. אני מכיר אנשים שאמרו שחם שם מידי או שמסריח. אני לא הרגשתי אף אחד מהם אך גם עם זאת – זאת עיר שאין עוד כמוה בעולם.
היציאה מתחנת הרכבת הייתה שוק בשבילי. כולם מדברים על ונציה כעיר התעלות ולוקחים את זה כמובן מאליו, אבל היציאה הישר מתחנת הרכבת ולראות תעלה עצומה ושעל גדתה עומד על טילו ציר שלם של בתים שכל אחד ואחד מרהיב בסגננו שלו פשוט הכניס אותו לשוק ראשוני. זה לא מראה שרואים כל יום ואני מציע להתענג על המבט הראשון בעיר.


המראה בכניסה לונציה.


העיר הומה אנשים ושווקים עם מוצרים וניציאנים יאפיינו אותו (בעיקר מסכות ונציאניות). אני מציע לעצור בכמה דוכנים / חנויות כאלה ולבחון מסכות שונות.
שימו לב שהעיר היא יקרה אפילו במושגי אירו. אני מציע לבוא עם אוכל ושתיה מורונה.
ברמת הכלל ניתן ללכת בעיר מאתר לאתר ברגל, תעלות לא יעצרו אתכם יש גשרים. אבל עד מהרה תגלו שהמרחקים גדולים למדיי וחוץ מזה השייט בתעלה היא חוויה נהדרת.גונדולה – תשכחו מזה, זה עולה הון למעט זמן מומלץ רק אם כסף הוא לא גורם למחשבה. הואפורטו  הלוא הוא ה"אוטובוס" של ונציה הוא הספינה שייקח אתכם ממקום למקום.
ברגע הכניסה לעיר אתם תהיו קרובות לתחנת הואפורטו "סטאציונה סנטה לוציה"
קו ואפורטו מספר 1 עובר לכל אורך התעלה המרכזית (קאנאלה גראנדה) ויש מספר רב בעלי חשיבות שניתן לראות במהלך השייט. ניתן לציין גם שאין מבנה שדומה לחברו ואין מבנה שלא מרהיב בדרכו שלו כך שההנאה מובטחת.


על גשר שמשקיף אל הגראדנה קנאלה


פיאצה סן מרקו

היעד שלכם הוא פיאצה סן מרקו. המקום השני שהכניס אותי לשוק (ואני מבטיח שזה אחרון להיום). הייתי בלא מעט ארצות באירופה אבל מעולם לא ראיתי פיאצה שמכילה כ4-5 מבנים מרהיבים כל כך קרובים כל כך אחד לשני. קשה לקלוט את זה עד שלא רואים את זה בעיניים אבל ההרגשה היא דומה ללהיות מוקף בזהב (לא שהיה לי העונג).


פיאצת סן מרקו. מוקפים ביצירות פאר.


פיאצה סן מרקו היא גם המקום בו היונים מתקבצות לכנסים ותוכניות להשתלטות על העולם ואני ודפנה ניצלנו היזדמנות זו בהאכלת היונים שמיהרו לקפוץ עלינו ולאכול מידנו.
בפיאצה בילינו את מרבית היום. הבזיליקה די סן מרקו היא האטרקציה מספר אחת – מבנה מרהיב מבחוץ ומבפנים. תעלו לקומה העליונה על אף התשלום הנוסף בשביל נקודת מבט יפה על הפיצאה.
אטרקציה נוספת היא ארמון הדודג'ים הלוא הוא הארמון שלא נגמר – אפשר לבלות שם שעות על גבי שעות אם לא חותכים ומתישהו זה מתחיל למצות. אבל ניתן להנות שם מארכיטקטורה וניציאנית עשירה ומאומנות וניציאנית.
על אחד המבנים תמצאו שעון יפהפה – ולא תצליחו לפספס אותו.
אטרקציה אחרונה היא מגדל פעמונים ("קאמפנייל") – מבנה חדש שמתנוסס אל על. העליה למעלה מתבצעת דרך מעלית וחוץ מרוחות קפואות יש נוף מדהים על העיר. מקווה בשבילכם שהפעמונים לא יצלצלו כשתהיו למעלה כי הם עושים הרבה רעש.


קצת אומנות

אינני חובב אומנות אבל כשדפנה כל כך קרובה למוקדי אומנות גדולים כל כך הייתי חייב להתלוות אליה. היום הספקנו עוד רק להגיע לאוסף של פגי גוגנהיים. פגי היא אמריקאית שגילתה כשרונות אומנות רבים ואספה יצירות אומנות מודרניות של הגדולים ביותר, את שנותיה אחרונות לחייה בילתה בונציה והשאירה אחריה אוסף מגוון. קשה לי להביע התפעלות מאומנות אבל דפנה נהנתה וזה מה שחשוב.

אחורה פנה לדסנזאנו

מפגי בחזרה בקאנאלה גרנדה ומהרכבת לדסנזאנו.

סיכום יום

את ונציה כולה אני אסכם היום ה' אבל בכלליות ניתן להגיד שכל אחד מהאטרקציות הן פשוט חובה וחבל שתפספסו.