טיולים נוספים:
Scotland Trip

 

יום י' – מילאנו, יומנו האחרון


מילאנו

ביום זה השלמנו את הפערים במילאנו. ניתן להגיד שבסביבות אחה"צ התחלנו למצות את העיר וביקרנו באתרים שפחות עניינו אותנו. הבוקר החל בביקור בכנסיית סנטה מריה דלה גרציה מקום משכנו של יצירת האומנות המפורסת "הסעודה האחרונה" מפי לאונרדו דוי וינצ'י. את הכרטיסים יש להזמין מראש בארץ אחרת תצטרכו להתפלל שמישהו לא הגיע לתורו. הביקור מתבצע בצורה כזאת שמכניסים קבוצה לחדר גדול בו ניתן להתבונן בציור המדובר ובציור נוסף. הציורים גדולים מהצפוי והצליחו להרשים גם אותי. לאחר רבע שעה מבקשים מקבוצה לעזוב והביקור מסתיים.
מקומות עניין נוספים. לאחר מכן ביקרנו בקסטלו ספורצקו – מבצר שלאונרדו דה וינצ'י לקח חלק בתכנון החומה. בפנים ניתן למצוא בעיקר אומנות עתיקה אך בגולת הכותרת את הפייטה של מיכאלנג'לו. לבסוף ביקרנו בעוד כמה פיאצות כיכרות ומוזאונים ולקראת ערב כבר התחלנו לסייר בשעמום.


סיכום יום

היום הזה היה יותר מוקדש לתחומי העניין של דפנה כפי שניתן לראות מכמות התכניים האומנותיים. לא יותר מידי נהנתי, דפנה נהנתה טיפה יותר.
מילאנו בכלליות נבחרה לחלק הפחות מעניין של הטיול וחבל שסיימנו את הטיול דווקא איתה. לטעמי על מילאנו ניתן לוותר או לשמור עליה בגדר של טיול חצי יום עד יום מקסימום.