טיולים נוספים:
Scotland Trip

 

יום א' - ורונה היפה

הגעה מנמל התעופה למילאנו

יצאנו מישראל בשעות הבוקר המוקדמות והגענו ב10 בבוקר לאיטליה - מילאנו (שעה אחת אחורה). אל מילאנו הגדולה נחזור בסוף הטיול לראת הטיסה חזור – בינתיים ורונה חיכתה לנו. נמל התעופה גדול ומרוחק מממילאנו עצמה. מהנמל תעופה יש אוטובוס זול בתדריות גבוהה שמביא אתכם ישירות אל תחנת הרכבת של מילאנו (סטאציונה צנטראלה)תוך 50 דקות.


הגעה ממילאנו למלון בזסנזאנו

בית המלון שלנו לארבעת הלילות הבאים שוכן לו בדסאנזנו ודפנה רצתה להיפטר מהתיקים הכבדים כמה שיותר מוקדם ולהניחם בבית המלון עוד לפני הטיול. (ניתן גם להמשיך ישירות לורונה ולהשאיר את התיקים בתחנת רכבת. אך התיקים לא שמורים מי יודע מה. ההגעה לדסזאנזנו היא פשוטה בעזרת הרכבת וההליכה מהרכבת למלון ארכה כ10 דקות. דסאנזנו נמצאת על המסלול של "מילאנו – נציה" ואורך הנסיעה כשעה וחצי. על דסאנזנו עצמה נרחיב ביום השני.


הגעה מדסנזאנו לורונה

ההגעה היא בעזרת רכבת שעוברת על אותו ציר "מילאנו – ונציה" תוך 20 דקות תהיו בתחנת הרכבת של ורונה (שימו לב שלורונה יש 2 תחנות וצריך את הראשונה) מהתחנה ניתן לקחת אוטובוס למרכז העיר או ללכת רבע שעה (ואנחנו נהנו מזה אחרי כל הנסיעות)


ורונה היפה

ורונה היא עיר עתיקה הידועה בעיקר בשל הסיפור הידוע לכל של רומיאו ויוליה שכביכול התרחש שם. האיזור העתיק (ומעניין יותר) של העיר חובאארכיטקטורה עתיקה ויפהפיה לצד עיר מודרנית הומת אדם (או ליתר דיוק תיירים) אך שקטה. לצד העיר היפה תוכלו להנות משוק יפהפה וסמטאות עם חנויות בגדים מעניינות שיהוו אטרקציה למרבית הנשים לא פחות מהעיר עצמה.
הגעתנו לעיר הייתה ביום שני שכביכול לפי הספרים הוא יום שהאתרים לא פעילים אך בפועל זה לא ממש הורגש. בפיאצת העיר הראשית (פיאצה דלה ארבה) מורגשת האמביוולנטיות בין העתיק למודרני לראשונה כאשר עומדים אל מול לאמפיתאטרון המרשים של העיר.


האמביוולנטיות של ורונה - מודרני ועתיק

אטרקציה נוספת היא הבית של יוליה, בו לפי הסיפור היא עמדה על מרפסתה וחיכתה לרומיאו.המקום לא מרשים באופן יוצא דופן אבל קשה לוותר על יוליה .
גן ג'וסטי הינו גן רנסנסי גדול יפהפה ומטופח ששווה לבקר בו אך ההגעה אליו עשויה להוות מכשול שכן הוא חבוי אי שם בשולי העיר העתיקה מעבר לנהר.
מעבר לכך העיר מלאה בפיאצות יפות וכנסיות חביבות (אך תראו מרשימות בהרבה מהן במשך הטיול).


גן ג'וסטי

ובחזרה לדסאנזנו

בערב לאחר חצי יום בורונה שהיה בהחלט מהנה התחלנו בחזרתנו למלון שבדסאנזנו. המלוןHotel Cityהיה מסביר פנים והחדר הייתה מאד ביתית ומחבקת. ממש מאחורי המלון היה אזור הנמל של העיירה אשר מהווה את מרכז הבילוי למקומיים. האוירה בלילה שבנמל נעימה מאד, ניתן לעבור בין חנויות, לאכול במסעדה או פיצריה ולאוהבי חיי הלילה מספר פאבים.

סיכום יום

חצי יום נסיעות והגעה למלון – ניתן לקצר אם משאירים ציוד בתחנת הרכבת של ורונה.
חצי יום בורונה – לא לפספס אבל חצי יום בהחלט מספיק. אנחנו לא הרגשנו שצריך יותר.
ערב בדסאנזנו – חביב ונחמד מומלץ לכל איש וטף.