טיולים נוספים:
Scotland Trip

 

יום ב' – אגם גארדה


בוקר בדסאנזנו

אגם גארדה הוא האגם הגדול והפופולארי ביותר באזור הצפון – ויפה גם גודלו. מסביבו מספר עיירות התמקמו לנוחיותנו. דסאנזנו נחשבת לאחת העיירות הגדולות יותר (לא מורגש כל כך) והפחות התיירותיות – עובדה שאולי עבדה לטובתנו בשביל אווירת הטיול.
טיול בבוקר בנמל דסאנזנו שונה לחלוטין מהבוקר. בבוקר כלל החנויות ובתי הקפה פתוחות, ברווזים וברבורים שטים על שפת הנמל, ניתן לראות את המרינה בבהירות ולמזלנו נפלנו באחדמימי השווקים שלהם (מתקיים פעמיים בשבוע לפי המקומיים). לאחר טיולון, צילומי ברווזים וחיפוש בגדים שהיו זולים להפליא בניגוד למסורת איטליה, גשם החליט לפרוץ.
נרטבנו צחקנו וכשהגשם פסק לקראת הצהריים עלינו על סירה גדולה שמטרתה הייתה העיר סרמיונה אך השייט היה מהנה למדיי.


המרינה של דסזאנזנו


סרמיונה

עיירה הממוקמת על לשון יבשה צרה הפורצת אל אגם גארדה. אם ההגעה על הסירה אינה דרמטית מספיק סרמיונה בהחלט תדאג להשאיר רושם. סרמיונה הינה עיר ציורית ועתיקה (לפחות החלק התיירותי) בתייה בצבעי פסטל ומבצר ייחודי עומד על טילו בחוף העיר. סרמיונה היא הישוב התיירותי ביותר באגם גארדה והיא הומה אדם – ואני חוזר הומה אדם. חנויות ג'אנק פוד לרוב – גלידות ופיצות מוצגות לראווהבצורה כזאת שהייתי לוחץ את ידו של האיש שלא יאכללפחותאחד מהשניים. (אל חשש האוכל האוכל טעים בדיוק כמו שהוא נראה).


הגלידות המטופחות של סרמיונה. חכו שתראו את הפיצות...


מוקד התיירות הינו המבצר (קסטלו סקאליג'רו). למבצר יש מראה ייחודי ונשקף ממנו נוף מרהיב אל העיר ואל האגם. אנחנו העברנו שם בכיף רב כ30 – 40 דקות על אף גודלו הלא גדול.
במרחק הליכה של כ20 דקות מהמרכז התיירותי שוכנת לה וילה רומית. או ליתר דיוק מה שנשאר ממנה. המקום מכיל שרידים לא מעניינים כל כך והחוף המוזר שנשקף משם היה לצערי מעניין יותר. מוטשים למדיי חזרנו למרכז סרמיונה עם מיני רכבת תיירותית שכזאת (אירו לבן אדם).
אטרקציות נוספות שיכולות לעניין אך לא היה לנו זמן להם הן אטרקציות המים באזור ומרחצאות שם אפשר לקבל מסאג'ים ומן הסתם להתרחץ.


קסטלו סקאליג'רו - המבצר של סרמיונה


ארוחת האבירים

המטרה הבאה שלנו הייתה ארוחת אבירים שאליהם התקשרתי מראש כדי שישמרו לנו מקום טוב (אם כי אם תגיעו מוקדם לשם תוכלו לבקש זאת גם מהקופאית). כדי להגיע לשם לקחנו עוד סירה אל העיר גארדה שבצפון האגם. השייט חצה את אגם גארדה כך שהיה יפה ומעניין. בעיר גארדה לא היה לנו זמן להתמהמה והלכנו הישר לתחנת האוטובוס אבל העיר לא נראתה מעניינת במיוחד. האוטובוס החינמי הביא אותנו הישר למתחם קנבהלנד(מתחם אטרקציותהילדיםהשונות) ומשם התחיל הקסם.
טירה יפה ואנשים מחופשים בצורה אותנטית לאבירים ואנשי אצולה יקבלו אתכם לעבר זירה רחבה עם מקומות ישיבה ביציעים. מקומות הישיבה מחולקים לארבעה צבעים. כשמתחילה ההצגה לאט לאט מתברר ,למרות שמחצית מההצגה אינה באנגלית, שיש ארבעה אבירים אשר מתחרים על ליבה של נסיכה וכל צד באולם מעודד את האביר שלו.


מופע האבירים


כל אביר מכבד אישה אחת בקהל שלו בורד שופע וכמובן שהאביר יבחר את החברה המאושרת שלי. לאחר מכן האבירים מתעמתים בתחרויות וקרבות שונות היאות לאבירים תוך כדי מקבלים אוכל ושתיה אותנטיים ואל תצפו למזלגות וסכינים.


האביר שלנו מעניק לדפנה ורד


הפעילות תרטיט את ליבו של כל ילד למשך חודשים אך היא מרתקת לכל גיל. לצורך העניין בהצגה שלנו היו רק כ3 ילדים וכל הקהל עדיין השתולל, הריע, הרעיש עם הצלחת על השולחן ועשה כל דבר בעצם בשביל להריע חזק יותר מהקבוצה השכנה.
סוף היום, חזרה לדסאנזנועם אוטובוס חינמי מהמתחםלעוד לילה נעים.


סיכום יום

בוקר דסנזאנו – מרגיע, שלו וכיף.
סרמיונה – חויה ללא ערעור, ביקור קצר יחסית מספק.
ארוחת האבירים – חוויה לכל המשפחה, לא לפספס.
* סיכום אגם גארדה ביום השלישי.