טיולים נוספים:
Scotland Trip

 

יום ו' – אל קורטינה יהלום הדולומיטים


בוקר קליל

בוקר זה תוכנן להיות טיפה קליל. היינו יכולים גם להנות עוד מורונה אך מכיוון שהרגשנו שמיצינו את ורונה, החלטנו להתפנק קצת בחדר המלון עד 9-10 בבוקר.


הגעה מורונה לקורטינה

הדולומיטים הם החלק האיטלקי של הרי האלפים. האזור נמצא ממש בצפון איטליה ליד  המדינות הגובלות לה. קורטינה נחשבת ל"יהלום שבכתר הדולומיטים" ומפורסמת  בזכות אולימפידת החורף שהתרחשה שם.
בכלליות היום היה מעט מבוזבז בנסיעות ודפנה הייתה טיפה חסרת סבלנות.
דרך ההגעה יחסית מסובכת ואני די בטוח שניתן להגיע לשם יותר מהר ממה שאירגנתי מכיוון שהדרך חזרה ארכה הרבה פחות. הדרך הטובה ביותר לברר את הדרך הטובה ביותר היא לשאול את אנשי המלון או להיעזר במערכת הכרטיסים של הרכבת שיודעת להמליץ על מסלול ובה ניתן לקנות את כל הכרטיסים מראש – לרכבות ולאוטובוסים.
בכל זאת אציין את הדרך שאותה אני עברתי:

1. ורונה – ונציה – לקחת רכבת מורונה לונציה. שעד עכשיו אתם כבר אמורים להיות מנוסים בהגעה לשם.

2. ונציה – קאלאלזו - מונציה לקחת עוד רכבת שפונה צפונה אל העיירה קאלאלזו שנמצאת בפאתי הדולומיטים. בחציה השני של הנסיעה תתחילו כבר לגלות נוף הררי מרהיב.

3. קאלאלזו – קורטינה- כאשר מגיעים לקאלאלזו ניתן מקום לרכוש כרטיס אוטובוס (אלא אם רכשתם אותו כבר דרך מערכת הרכבות) ומשם נוסעים באוטובוס אל קורטינה. הדרך מפותלת אך הנוף מדהים ותמהרו לשכוח את הנוף שראיתם ברכבת.


סתם נוף מהרכבת


ערב ראשון בקורטינה

הגענו מעט יותר מאוחר לקורטינה ממה שציפיתי – לקראת ערב. הדבר הראשון שתבחינו בו הוא שקר לכם – זה הזמן להוציא את הבגדים החמים. חלק גדול ממלונות קורטינה נמצאים באזור המרכזי של העיר, אך לצערנו כשהזמנתי את המלון מרביתם היו תפוסים ואחרים היו פשוט יקרים מידי ולכן הסתפקנו במלון שהיה במעלה הר ולא במרחק הליכה.
הספקנו לתפוס את אחד מהאוטובוסים האחרונים והגענו למלוןHotel Pocol.
אישה בגיל העמידה, חמימה, וטובת לב קיבלה אותנו בצורה הכי ביתית שניתן. ה"מלון" היה קטן מאד – לא יותר מ6-8 חדרים לדעתי. החדרים כמו הבניין עשויים עץ והחלונות משקיפים אל העמק אשר הוא העיר קורטינה.  החדרים בטמפרטורה נעימה בניגוד לקור של קורטינה.
השעה המאוחרת כבר מנעה מאיתנו לעשות משהו רציני, שאלנו את בעלת המלון לגבי טיולים מומלצים (שכן נושא הטיולים עצמם היה מוכן באופן חלקי ביותר) ולגבי אוכל בסביבה. בעלת המלון הייתה מאד אדיבה והסבירה לנו באריכות על טיולים מומלצים (שבדיעבד היו מוצלחים מאד), לגבי האוכל היא מליצה לנו על מספר מקומות ואף הציעה שתזמין לנו מקום.
בסוף אכלנו במלון הסמוך שם למעשה אכלנו ארוחה איטלקית ברמה גבוהה לראשונה. בסיום הארוחה חזרנו לחדר עם המטרה של שינה בראשנו, היינו צריכים לקום מוקדם מהרגיל למחרת.


סיכום יום

הבוקר היה מרענן באיטיות שלו. הערב היה שינוי מדהים לאור הנוף והאויר ההררי הצח. סה"כ אפשר