טיולים נוספים:
Scotland Trip

 

יום ה' – יום גמיש וקצת תרבות


רעיון ה"יום גמיש"

כשתכננתי את הטיול פחדתי שהטיול יהיה בקצב מהיר מידיי ולכן את היום הזה השארתי את היום פתוח למקומות שלא מיצינו והעלאתי כמה אפשרויות למקומות חדשים במידה והכל הלך כשורה. האפשרויות היו:
1. להשלים אטרקציות בונציה או בורונה
2. לבקר בערים פדואה וויצ'צ'נה (שהפתעה, גם הן נמצאות על ציר "מילאנו" – "ונציה".
3. ללכת לפארק המים ולפארק הסרטים במתחם קנווהלנד


מעבר לורונה

מוקדם מוקדם בבוקר מיהרנו להגיע כמה שיותר מוקדם לורונה למלון בשםMaximשנמצא בצד העירוני של ורונה (צריך לרדת בתחנה השניה של ורונה). ההגעה למלון הייתה טיפה מסובכת וגזלה לנו זמן אבל בסוף התסדרנו. הסיבה שעברנון המלון הייתה כי בסוף היום היה מתוכנן לנו הצגת אופרה שתסתיים מאוחר. ומכיוון שהתחבורה בעייתי בשעות אלה העדפתי לעבור מלון גם אם זה ליום אחד.


חצי יום ונציה

היום הגמיש הייתה החלטה חכמה בדיעבד. ההחלטה הייתה קלה למדיי – אני ודפנה הרגשנו שלא טעמנו מספיק מונציה וחיש חש יצאנו מורונה לעבר ונציה לעבור על אטרקציות שלא הספקנו.
גשר הריאלטו – גשר מרשים שבכל אזורו מתנהל לו שוק מעניין. "קייזה די סנטה מריה דלה סאלוטה" היא כנסיה מאד מרשימה בגודלה ובמסיביות שלה. האקדמיה לאומנות שמכילה אוסף גדול של אומנות ונצינאית שעד כמה שזכור לי דפנה פחות התלהבה ממנו – אך רבים אחרים מדברים בשבחו. מעבר לכך שיטוטים בעיר העבירו לנו זמן מה, זה גם סתם כיף לטייל בעיר המקסימה הזאת.


קייזה די סנטה מריה דלה סלוטה


אופרה בורונה

לא אני ולא דפנה חובבי אופרה, אבל איטליה היא חת מבירות האופרה. והאמפיתיאטרון שבורונה נחשב לאחד המקומות הנחשבים באיטליה לאופרה. תיארנו לעצמנו שזה משהו שעדיף לא לפספס ואם לא נאהב כנראה שאנחנו לא אנשי אופרה.
את הכרטיסים לCarmen"" הזמנו מראש באינטרנט עוד בישראל וכל מה שנותר היה לאסוף אותם. אם לא תזמינו אני מאחל לכם בהצלחה רבה לקנות כרטיסים – זה אפשרי אבל קשה. נעמדנו כשעה לפני פתיחת השערים ליד האמפי כדי לפתוס מקומות טובים. הכרטיסים הזולים (35 אירו) מגדירים אזור ישיבה ועדיין אפשר לתפוס מקומות טובים מאחרים.


האמפי תאטרון והתפאורה של האופרה.


מקומות הישיבה היו צפופים ועל אבן קרה. כתפסתי קצת שכל וויתרתי על הקמצנות מאוחר יותר השכרתי כרית ב5 אירו וזה עשה הרבה הבדל. אם תשתמשו בשיטת ה"לבוא מוקדם" אני מצי לכם לקנות גם אוכל לפני כי גם יש עוד שעה-שעתיים לאחר פתיחת השערים עד שההצגה מתחילה.
האמפי עצמו מרשים וכמות האנשים שממלאה אותו מרשימה לא פחות. עם רדת החשכה מתחילה מסורת של האמפי וכולם מדליקים נר שמקבלים בכניסה – המראה מרהיב! עשרות אלפי נרות הם בהחלט מראה מלבב.


אלפי נרות מודלקים. כאשר החושך יורד המראה אף מרהיב יותר.


לאחר מכן האופרה מתחילה – תפאורה מדהימה, קול מדהים שגם בלי רמקולים הגיע למקומות היחסית רחוקים שלנו.
בסופו של דבר לא היינו אנשים אופרהJזו הייתה חוויה מעניינת אבל אחרי יום ארוך של הליכה, חושך, וחוסר עניין גם היה קשה להיות עירני.

לילה בורונה

היציאה מהאפיתיאטרון הייתה בין 11 לחצות בלילה. בליל האופרה פיאצה דלה הרבה שוקקת חיים לא פוחת מהיום. ייתכן שלאוהבי חיי הלילה ייתכן שיש עוד מה לבלות, אבל אנחנו היינו מוטשים ולקחנו מונית אל המלון.
המלון (Maximכאמור) גם קיבל אותנו בסבר פנים יפות. אוירת המלון הייתה מאד שונה ממלון הוקדם שקיבלנו בדסאנזנו. במקום זה הגענו לחדר גדול מאד, עם מיטה גדולה וסה"כ הרגשה של שפע. אני יותר אהבתי את אווירת הביתיות שלHotel Cityאבל על טעם ועל ריח מה להתווכח.


סיכום יום

חצי יום ונציה – החצי יום הזה היה חובה, אם כי לא מדהים כמו היום הראשון.
סיכום ונציה – עיר מדהימה שפשוט חובה לבקר בה. לדעתי ניתן להנות ממנה גם 5 ימים. אבל יום וחצי – יומיים נותנים טעימה טובה של מה שבאמת מעניין בעיר. אם יוצא לכם לבקר בתקופת פסטיבל המסכות הידוע אני בטוח שהחוויה תתעצם עשרות מונים.
אופרה – אני לא מתחרט שהלכתי לאופרה. התרבות הייתה מאד חוויתית במקום. ולפחות ראיתי איך נראת אופרה "ברמה". לאוהבי אופרה – חובה, ואם לא סביר להניח שזה לא ישנה הרבה.